Venkohled

5 nejúspěšnějších článků roku 2017

Je tu poslední den roku 2017 a s ním tradiční krátké ohlédnutí na pět čtenářsky nejúspěšnějších článků. Moje volba toho nejlepšího by byla úplně jiná, nicméně následující pětice textů měla v uplynulém roce skutečně nejvyšší návštěvnost.

#1 10 skvělých českých cestovatelských blogů

Přehled deseti skvělých českých cestovatelských blogů patří už od uvedení v létě 2016 ke čtenářských stálicím. Na některé blogy se rád čas od času vrátím a sleduji další cestovní a životní osudy sympatických tvůrců. V letošním roce si článek na Venkohledu otevřelo přes 6.000 lidí.

#2 Termální lázně Sárvár, Maďarsko

Když jsme se na jaře chystali ohřát se po dlouhé zimě do maďarských termálů, překvapilo mě, jak málo termálů je vhodných pro děti. Některé prameny jsou příliš horké, jinde jsou zase bazény v obležení starých a nemocných. Nakonec jsme ale ideální místo pro rodiny s dětmi našli – Sárvár.

#3 Medvědí soutěska

Medvědí soutěska (Bärenschützklamm; to jméno vypadá, jako kdyby se po klávesnici proběhla tlupa divokých koček) je turisticky velmi oblíbená lokalita jen kousek od Štýrského Hradce (Graz). Průchod prudkým a divokým kaňonem tu zajišťuje na 160 dřevěných žebříků a lávek.

#4 Nejlevnější turistické boty ARPENAZ 50 Quechua

Cesty k úspěchu jsou nevyzpytatelné. Někdy se tvorbou článku zabývám hodiny a hodiny. Přebírám mraky fotek, cizeluji text. A výsledek zcela zapadne. Jindy je stručný text hotový za dvě minuty a váhám jestli ho mám vůbec publikovat. A stane se jedním ze čtenářsky nejúspěšnějších.

#5 Slovinsko – Triglavský národní park a pobřeží

Vzpomínkový článek na rok 2004 a desetidenní cestu s batohem na zádech po trochu neprávem přehlížené malé zemi na jižním okraji Alp. Vysoké krásné hory, průzračná jezera, poklidná jadranská městečka a přátelští lidé, tak na Slovinsko s Katkou vzpomínáme.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *