Venkohled

Garmin Expedice

Ekosystém Garmin Connect nabízí celou řadu nástrojů, kterými uživatele motivuje ke každodennímu pohybu a dosahování fitness cílů. Jedním z těchto nástrojů jsou Garmin Výzvy. V kostce jde o to splnit v přiděleném čase (nejčastěji víkend, týden, měsíc, nebo čtvrtletí) stanovený výkonnostní cíl. A jaké jsou nejběžnější cíle? Například následující:

  • Ujít, uběhnout, uplavat nebo ujet na kole v souhrnu určenou vzdálenost.
  • Ujít, uběhnout, uplavat nebo ujet na kole určenou vzdálenost v rámci jedné aktivity.
  • Spálit cílový počet kalorií.
  • Každý den udělat určitý počet kroků.
  • Věnovat se vybrané aktivitě stanovený počet hodin.

Některé výzvy jsou jednorázové, jiné se opakují každý týden nebo měsíc. Je toho hodně a Garmin neustále vypisuje nové a nové výzvy. Odměnou za splnění je odznak a nějaký ten bodík do úrovně uživatele. A protože lze vytvářet i vlastní výzvy, motivací může být soupeření s přáteli.

Výzvami se budeme možná podrobněji zabývat někdy jindy. Dnes bych se chtěl zaměřit na speciální druh výzev – Garmin Expedice.

Garmin Expedice nemají časové omezení a jsou v zásadě jen dvojího druhu:

  • Túry – s cílem ujít určený počet kroků.
  • Výstupy – s cílem vystoupat určený počet pater.

Každá expedice odkazuje na existující známý trek nebo horolezci a vysokohorskými turisty oblíbenou horu. V jednu chvíli lze plnit jednu túru a jeden výstup. Krátké expedice lze splnit za pár dnů, Appalačská stezka nebo výstup na Everest zaberou podstatně déle.

Odměnou je obligátní odznak a body do úrovně uživatele. Za snadnou expedici jeden bod, za těžkou až 8 bodů.

Garmin Expedice mě baví. Jsou skvělým způsobem, jak si z každodenního pohybu udělat zábavu a zlepšovat kondici i zdraví. Rád si přečtu popis známého treku a každý získaný odznak samozřejmě potěší. A především, motivují k dalšímu pohybu. A o to jde především.

Seriál Garmin Fénix 7

V seriálu „Garmin Fénix 7“ postupně představuji vybrané zajímavé funkce outdoorových hodinek Fénix 7. Vše intenzivně testuji a zajímá mě především praktická využitelnost – v ideálním případě vedoucí ke zlepšení fyzické kondice, nebo k posílení motivace k dalšímu pohybu. Většina popisovaných funkcí je obdobná i v dalších modelech chytrých hodinek od Garminu.

Garmin Expedice

Ranní zpráva

Sledování spánku

Tréninkový plán na 5 km (trenér GregMcMillan)

Výzva k pohybu při nečinnosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *