Venkohled

Termální lázně Sárvár, Maďarsko

Vloni v létě u moře jsme dětem slíbili, že v zimě se pojedeme ohřát do maďarských termálů. Když jsem pak hledal vhodnou lokalitu, trochu mě překvapilo, jak málo termálů je vhodných pro děti. Některé prameny jsou příliš horké, jinde jsou zase bazény v obležení starých a nemocných. Nakonec jsme ale ideální místo pro rodiny s dětmi našli – Sárvár.

Městečko Sárvár

Maďarské lázeňské městečko Sárvár leží asi 150 km od Bratislavy. Oproti řadě termálů v blízkosti  hranic je třeba zajet dost hluboko do maďarského vnitrozemí. V Sárváru lze nalézt vše potřebné, na kraji města jsou obchoďáky (TESCO, KiK, Deichmann…), v centru řada obchůdků a restaurací. A především komplex termálních lázní.

20160402_182543

Termální lázně

Termální lázně v Sárváru jsou skutečně ideálním místem zejména pro  rodiny s dětmi. Polovinu plochy zabírají dětské bazény, brouzdaliště, skluzavky, tobogány a nejrůznější atrakce pro nejmenší. Voda v dětských bazénech není horká, ale je příjemně teplá a děti v ní vydrží celý den a neprochladnou. Vybrané léčivé bazény s horkou vodou jsou dětem zapovězeny, takže dospělí si mohou v klidu odpočinout a třeba si i zahrát šachy.

20160402_114118

V areálu je restaurace se slušným výběrem jídel za rozumné ceny. Lze si přinést i vlastní jídlo a pití, nikdo s tím problémy nedělá. Kaši pro batolata lze ohřát v kuchyňce s mikrovlnkou a  nechybí ani přebalovací pulty.

Problematické jsou jen velmi malé skřínky. Děti navíc nárok na vlastní skříňku nemají. A když se má celá rodina v časně jarním oblečení a se dvěma batohy vtěsnat do dvou polo skříněk velikosti větší krabice od bot, není to ideální.

20160402_125113

Náklady

Ubytování na dvě noci pro čtyřčlennou rodinu v celkem útulném apartmánu asi 300 m od termálů přijde na něco málo přes 2.000 korun. Maďarské a slovenské dálniční známky jsou zhruba po deseti eurech. A celodenní rodinné vstupné (2 + 2) do termálů stojí 755,- Kč. V ceně je zahrnuto vše – tobogány, lehátka i dětská sauna. Sauna pro dospělé a wellness programy se platí zvlášť.

20160402_135023

Závěrem

Strávili jsme v termálech celý den a večer jsme museli tahat děti pryč skoro násilím. K procházce na hrad a k jezerům, plánované na druhý den, bohužel už nedošlo. Starší dcera ulehla s virózou, takže jsme musel předčasně odjet domů.

Pro rodiny s dětmi můžeme Sárvár jen doporučit. V létě bude navíc k dispozici i rozsáhlý venkovní areál a řadou dalších atrakcí.

Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *