Venkohled

Poslední novinky z konce loňského roku. Newsletter Venkohled #5

Vítejte u dalšího dílu newsletteru blogu Venkohled. Posíláme ho zhruba jednou za dva měsíce a vedle výběru těch nejlepších novinek z blogu a krátkých zajímavostí ze světa pohybu v přírodě, nabízí i letmý pohled do zákulisí. Odběratelé si tak mohou přečíst co se nám daří a nedaří, nad čím přemýšlíme a co plánujeme. Přeji vám zábavné čtení.

A pokud nejste přihlášeni k odběru, můžete tak učinit ve spodní části pravého sloupce. Těšíme se na vás.

Novinky na Venkohledu

Kontrola karavanu před jízdou: 13 věcí, na které nesmíte zapomenout

Obytný přívěs je připojený k autu, děti i pes na zadních sedadlech, nezbývá než vyrazit. Předtím je ale potřeba pečlivě zkontrolovat, jestli je přívěs k jízdě skutečně připravený. V opačném případě hrozí úplně zbytečné poškození.

Kontrola karavanu před jízdou: 13 věcí, na které nesmíte zapomenout

Tipy na vánoční dárky: 10 knih o cestách za dobrodružstvím

Hledáte-li dárek pro někoho, kdo miluje cestování a dobrodružství, mám pro vás několik tipů. Následujících 10 knih vás zavede do exotických zemí, na vrcholy hor, přes zamrzlé pláně dalekého severu i do hlubokých jeskyní.

Tipy na vánoční dárky: 10 knih o cestách za dobrodružstvím

Garmin Expedice

Ekosystém Garmin Connect nabízí celou řadu nástrojů, kterými uživatele motivuje ke každodennímu pohybu a dosahování fitness cílů. Jedním z nich jsou Garmin Expedice.

Garmin Expedice

Free solo a The Alpinist: Filmy, které vyvolávají úzkost a lehkou paniku

Srdce mi rychle tluče, hrudník se úzkostlivě svírá, mozek pociťuje mírnou závrať a lehce panikaří. Mám zpocené dlaně a žaludek jako na vodě. Alex Honnold právě překonává další obtížnou pasáž 900 metrů vysoké a prakticky kolmé skalní stěny.

Free solo a The Alpinist: Filmy, které vyvolávají úzkost a lehkou paniku

Krátce ze světa pohybu v přírodě

Věděli jste, že Decathlon má taky půjčovnu? Lyže, snowboardy, běžky, brusle, kola, sáňky, nesmeky, sněžnice, stany, všechno možné. Možná s tím začínají, protože obsluha se to teprve učí. Co jsme měli možnost vidět, tak půjčují úplně nové vybavení. Vyzkoušejte.

Půjčovna sportovního vybavení Decathlon Rent


Cykloturistika v kanadských Skalistých horách v krátkém dokumentu ‘Choosing to Live’. Ryan Correy, nadšený cyklista a dobrodruh, vytyčil desítku vícedenních cyklistických treků divočinou kanadských národních parků. Krátce nato zemřel v 35 letech na rakovinu. Trasy pak projíždí jeho žena Sarah. Trochu smutné, ale také plné naděje. A samozřejmě nádherné záběry z Canadian Rockies.


Tip na zajímavou knížku. Aleš Palán a Miloslav Nevrlý, Náčelník. Bilanční rozhovor se slavným zoologem a spisovatelem. V bezmála devadesáti letech to panu Nevrlému stále pálí a jeho krásnou noblesní češtinu je radost číst. Je to ovšem vyprávění o dávno ztracené minulosti, která už se nikdy nevrátí. Lhostejno jestli v Jizerských horách, nebo v Zadní zemi, jak Miloslav Nevrlý překřtil České Švýcarsko, liduprázdná romantická divočina je bohužel nenávratně pryč, současné české hory i národní parky jsou úplně jiné.

Pohled do zákulisí

Nemládneme a práce na notebooku v posteli, na gauči nebo u kuchyňského stolu už nám nedělá dobře. V přízemí jsme měli v podstatě nepoužívanou místnost – malé skladiště. Vytrhali jsme starou podlahu, předělali světla, položili zátěžový koberec, koupili zvedací stůl, kancelářskou židli a externí monitor. A je z toho malá domácí kancelář.


V roce 2023 na Venkohled přibylo na tři desítky nových článků a za celý rok jsme měli 20 tisíc unikátních návštěvníků. Z hlediska návštěvnosti to není velké číslo, ale oproti roku 2022 jde o více než stoprocentní nárůst.


Milí čtenáři, do nového roku 2024 vám přejeme zdraví, štěstí a mnoho nezapomenutelných chvil v přírodě. Ať už objevujete nová místa nebo relaxujete v oblíbeném kempu, doufáme, že vám naše tipy budou nápomocné a přinesou inspiraci pro nová dobrodružství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *