Venkohled

5 nejúspěšnějších článků roku 2016

Je tu poslední den roku a s ním krátké ohlédnutí na pět čtenářsky nejúspěšnějších článků roku 2016. Moje volba toho nejlepšího by byla úplně jiná, nicméně následující pětice textů měla v uplynulém roce skutečně nejvyšší návštěvnost.

#1 10 skvělých českých cestovatelských blogů

Největší čtenářský zájem vzbudil přehled deseti skvělých českých cestovatelských blogů. Na některé z nich se rád čas od času vrátím a sleduji další cestovní a životní osudy sympatických tvůrců. Hezky zafungovalo sdílení na sociálních sítích a článek si na Venkohledu přečetlo 880 lidí.

#2 Šilinkův důl

Takzvaná “nejmenší česká via ferrata” Šilinkův důl jen kousek od Toulovcových Maštalí budí už léta snad až nezaslouženou pozornost. V romantickém údolí řeky Krounky je moc hezky, ale adrenalinovou a vzdušnou ferátu od téhle snadné procházky skutečně nečekejte.

#3 Slovinsko – Triglavský národní park a pobřeží

Vzpomínkový článek na rok 2004 a desetidenní cestu s batohem na zádech po trochu neprávem přehlížené malé zemi na jižním okraji Alp. Vysoké krásné hory, průzračná jezera, poklidná jadranská městečka a přátelští lidé, tak na Slovinsko s Katkou vzpomínáme.

#4 Aplikace Fripito: Od fotografů pro fotografy

Honza Březina se svým originálním konceptem fotografického průvodce pro chytré telefony a tablety míří na globální trh a zatím se zdá, že se mu daří. Měl jsem možnost Fripito krátce vyzkoušet a první dojmy jsou celkem pozitivní. Na Fripitu je znát, že ho dělají skuteční profíci a navíc s nadšením.

#5 Termální lázně Sárvár, Maďarsko

Když jsme se na jaře chystali ohřát se po dlouhé zimě do maďarských termálů, překvapilo mě, jak málo termálů je vhodných pro děti. Některé prameny jsou příliš horké, jinde jsou zase bazény v obležení starých a nemocných. Nakonec jsme ale ideální místo pro rodiny s dětmi našli – Sárvár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *