Venkohled

Zámek a zámecký park Opočno

Nejsme žádní velcí fanoušci prohlídek zámeckých interiérů. Kdyby kousek od Opočna nebyla rozhledna Osičina, asi by jsme se tam s dětmi ani nevydali. Ale když už jsme v podhůří Orlických hor byli, zkusili jsme navštívit i tamní renesanční zámek a přilehlý park.

Nádvoří opočenského zámku

Zvolili jsme jeden ze základních okruhů – Interiéry a zbrojnice (75 minut, rodinné vstupné 410,- Kč). Výklad jsem bohužel přestal poslouchat hned v první místnosti, u encyklopedického popisu asi třiadvacátého předmětu v jakési vitríně. Chápu, že je to obtížné, ale z takové prohlídky si nikdo nic neodnese. Ruku šlechtické dcery a půl zámku pro průvodce, který dokáže skutečně zaujmout.

Zámek Opočno – Jídelna

Po nedávných návštěvách blízkých Častolovic a vzdálenějších Žlebů nás zámek Opočno trochu zklamal. Ale možná za to mohlo úmorné vedro.

V lehce zanedbaném anglickém zámeckém parku je hezky. I když povadlé listy stromů, spálená tráva a téměř vyschlý Horní zámecký rybník ukazují, že letošní dlouhé sucho a teplo dává přírodě pořádně zabrat. A tak nám největší osvěžení z celého dne nakonec přinesla točená zmrzlina.

Zámecký park – Zlatý potok

Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *