Venkohled

Budeme pořizovat obytný přívěs

Před deseti lety jsem si neuměl dost dobře představit, jak hodně se náš život změní s příchodem dětí. Dnes jsme rodina jak z katalogu, se dvěma dětmi, psem a domkem se zahradou. A nezávislé cestování po horách se stanem a batohem na zádech jsme vyměnili za apartmány přímořských letovisek.

Na každé rodinné dovolené, když jsem vlekl pátou tašku do apartmánu a Katka vyháněla šváby z cizí zaneřáděné koupelny (teď přeháním, ve skutečnosti jsme skoro vždy měli štěstí na dobré bydlení), jsme přemýšleli, jak to udělat jinak. Jak udělat naše rodinné cestování pestřejší a zajímavější. A jak vrátit zpět alespoň část původní nezávislosti.

Ačkoli jsme většinou jezdili na slepo a ubytování sháněli až na místě, v některých lokalitách to nejde. Ubytování je nutno zamluvit předem. A někdo zpravidla onemocní den před odjezdem. Nebo se rapidně zkazí počasí. Například vloni na podzim jsme museli dvakrát zrušit pobyt v Českém Švýcarsku. Nebo se nám na místě tolik nelíbí a po několika dnech se chceme přesunout jinam, bez otravného balení a komplikací se stornem ubytování.

Řešení je prosté, pořídíme karavan. Nebo přesněji, obytný přívěs. Myšlenka to není nová, už před třemi lety na podzim jsme byli v půjčeném karavanu na Pálavě. Venku jen pár stupňů nad nulou, fičel studený vítr, ale v útulném karavanu bylo teplo a příjemně. Přívěs už si nechceme půjčovat, toužíme po skutečné nezávislosti.

Slušně vypadající starší větší obytný přívěs přijde zhruba na 200.000,- Kč. Tolik peněz pod polštářem nemáme, ale musíme si nějak poradit. Věříme, že karavan je pro cestování s dětmi skvělý nápad. A děti do toho mají chuť. Nechceme promeškat to vzácné období, kdy jsou holky rozumné a samostatné (alespoň občas) a ještě s nimi necloumá puberta, takže spolu výborně vycházíme (alespoň většinou).

Obytný přívěs bude. Pořídíme ho nejpozději z jara a strávíme v něm příští letní dovolenou. A nejen letní dovolenou, ale i občasné víkendy v ČR. Žijeme v krásné zemi a chceme poznávat i její vzdálenější kouty.

S karavanem určitě nebudeme jezdit pořád. A aby jen tak zbytečně nestál někde na zahradě, budeme ho půjčovat. Naprosto regulérně, na živnostenský list. A i když nás toto podnikání nebude živit, chceme ho dělat dobře.

Budu postupně vyprávět celý příběh našeho karavanu i našeho malého podnikání. Co děláme, o čem přemýšlíme, v čem jsme se zmýlili. Psaní pomáhá utřídit myšlenky a správně věci pojmenovat. Možná vznikne užitečná mapa slepých uliček a nedotažených nápadů. A třeba se nám začne dařit a vedle obytného přívěsu začneme půjčovat i další outdoorové vybavení. Uvidíme.

Bude s tím obrovská hromada práce. Například parkovací místo pro přívěs aktuálně vypadá takto.

Čeká nás rovnání terénu, zpevnění parkovací plochy a především vybudování brány a vjezdu. Už teď mě z toho bolí záda. Ale jdeme do toho, protože věříme, že to má smysl. Držte nám palce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *