Venkohled

Zámek a zámecký park Častolovice

Zase jsem se nechal přemluvit ke konvenčnímu rodinnému výletu. Tentokrát jsme společně navštívili zámek a zámecký park v Častolovicích. A vzali jsme s sebou i bruselského grifonka Phila, protože psi na vodítku jsou v Častolovicích vítáni.

A dokonce nejen na zámku, ale i v restauraci Beseda hned za rohem. Mimochodem, před restaurací je malé parkoviště, kde se dá stát zdarma. Všechna ostatní parkoviště přilehlá k zámku jsou placená. V Besedě jsou pod stoly připraveny misky s vodou, hotovky dělají i o víkendu, ceny jsou mírné a chutnalo nám.

Oranžérie častolovického zámku

Pes může i na prohlídku zámku. Pokud tam někde neudělá louži, takže Phila jsme radši celou dobu nosili v náručí. Než se tedy vydáte se svým čtyřnohým kamarádem do Častolovic, zkuste si ho hodinu nosit doma po obýváku.

Prohlídka častolovického zámku, to bylo dlouhých 75 minut letopočtů a historie šlechtických rodů. Bohužel ale jen velmi málo kontextu a informací o tom, jak se vlastně na zámku i v podzámčí kdysi žilo.

Renesanční arkádová chodba, asi nejhezčí část zámku Častolovice

Do zámeckého zvěřince se platí samostatné vstupné. Nadchne spíš menší děti, naše osmiletá Klárka s ním byla hotova za několik málo minut.

Udržovanému zámeckému anglickému parku vévodí rybník s ostrovem. Na ostrov vede pěkný klenutý most, pro veřejnost je ale zavřený. Nechybí ani kiosek a malé dětské hřiště.

Zámecký park Častolovice

K parku přiléhá nevelká obora s bílými daňky a jeleny. Moc pěkné místo. Jinak se ale musím přiznat, byl jsem z toho několikahodinového procházejí “odnikud nikam” unavený jak po týdenním nákupu v Globusu. V Častolovicích je to celkem pěkné, ale raději bych zpevňoval tělo i vůli někde na vodě nebo ve skalách.

Zámecká obora v Častolovicích

Zámecká obora v Častolovicích

 

Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *