Venkohled

Stezka korunami stromů v Janských Lázních

Do Janských Lázní jsme s dětmi jeli především kvůli Černohorské sáňkařské cestě. A když už jsme tam byli, zašli jsme se podívat i na tamní Stezku korunami stromů. Jenomže zatímco sjezd Černé hory na saních jsme si opravdu užili, Stezka korunami stromů nás jednoznačně zklamala.

Rodinné vstupné (2 + 2) na Stezku korunami stromů v Janských Lázních činí 650,- Kč. A dovedu si představit 650 způsobů, jak tyto peníze utratit lépe. Svou roli v našem zklamání jistě sehrála i skutečnost, že na podobné atrakci už jsme byli, konkrétně na Stezce korunami stromů na Lipně. Krkonošská stezka šumavskou stezku zcela kopíruje, jen je ve všem o něco horší.

Stezka korunami stromů v Krkonoších

Stejně jako na Šumavě, i v Krkonoších je celkem hezký několik set metrů dlouhý nástup k vyhlídkové věži, obohacený o několik adrenalinových odboček. Jenomže adrenalinová zastavení na Lipně jsou o hodně lepší, snad i proto, že jsou ve větší výšce. A pak je tu dlouhé a nudné spirálovité stoupání na vyhlídkovou věž. Ze šumavské stezky korunami stromů je hezký výhled do údolí přehradní nádrže, v Janských Lázních není vidět skoro nic, protože stezka je postavena v údolí (!) a nabízí jen výhled na blízké sjezdovky.

Vyhlídková věž stezky korunami stromů v Krkonoších

Oproti Lipnu je v Janských Lázních navíc podzemní expozice, těch několik informačních tabulí ale uspokojí málokoho. A vyschlé kořeny smrku viděl snad každý, kdo se byl někdy projít v lese. Ani útulné zázemí na konci stezky celkový pocit zklamání nezachrání. Naše děti většinou bývají z každého výletu nadšené, na krkonošské Stezce korunami stromů se ale nudily.

Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *