Venkohled

Stezka korunami stromů

Matně si vzpomínám, jak jsme krátce po revoluci končili jakýsi čundr po Šumavě v kempu v Lipně nad Vltavou. Po krásné šumavské přírodě to byla hořká tečka. Špína, mizerné služby a návdavkem tlupa opilé omladiny z Východního Německa.

Lipno nad Vltavou se od té doby hodně změnilo. Dnes tu najdete luxusní ubytování, kvalitní služby a bohatou nabídku instantních zážitků[1].

mapaJednou z největších atrakcí je Stezka korunami stromů. 675 m dlouhá dřevěná stezka (z celkové délky ale polovina připadá na spirálové stoupání do vyhlídkové věže), v pohodě dovede nad koruny stromů i návštěvníky trpící hrůzou z výšek. Zvládají to maminky s kočárky i babičky o holi. Rodinné vstupné přijde na 440,- Kč.

Pro výletníky, kterým dálnice nad koruny stromů připadá příliš fádní, jsou připraveny tři “adrenalinové” odbočky. V pohodě je zvládají i čtyřleté děti a odnesou si z nich asi nejsilnější vzpomínku.

Problémem Stezky korunami stromů je samozřejmě její popularita. I v chladnou zářiovou neděli se zataženou oblohou se na stezce tlačilo odhadem několik stovek lidí. Jednou jsme udělali strašlivou chybu a vyrazili v krásnou jarní neděli do ZOO, kde se navíc poprvé představilo čerstvě narozené gorilí mládě. V tlačenici před pavilonem opic jsem stál na jedné noze a ještě ne na své. Stezka korunami stromů připomínala chvilkami něco podobného, jen bez opičky.

Pokud se tedy na Stezku korunami stromů chystáte, vyrazte raději v pracovní den. Zajímavě udělanou dřevěnou lávku s rozhlednou, citlivě zasazenou do smrkového lesa nad Lipnem, si užijete mnohem víc. A pokud už tam musíte o víkendu, můžete si zkusit přinést opičku s sebou.

 

[1] Instantní zážitek je jako čínská instantní polévka. Hrudku nudlí stačí zalít horkou vodou. Není to pekingská kachna, ale k zahnání hladu stačí. Lanové centrum není jako lezení ve Skalistých horách, ale na sobotní odpoledne stačí.

Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *