Venkohled

S karavanem v Adršpašsko-teplických skalách

Adršpašsko-teplické skály

Do Ádru jsme se s karavanem vydali o prodlouženém víkendu na konci září. Cílem byla dvě skalní města — Teplické skály a Adršpach. Jen krátké výlety, byla to naše první cesta poté, co si Terezka na začátku letních prázdnin zlomila nohu.

Kemp Bučnice

Kemp Bučnice

Autokemp Bučnice leží v exkluzivní lokalitě asi 300 m nad vstupem do Teplických skal. Dispozičně je to dlouhá nudle mezi říčkou Metují a silnicí/železniční tratí. Kemp je útulný, čistý a celkem moderně vybavený. Jen karavanová louka s elektrickými přípojkami je rozdělena na poměrně úzké pruhy, takže před markýzou uděláte sotva krok a vrazíte do dalšího karavanu. Takové malé karavanové sídliště. Místa přidělují na recepci. Kemp je malý a karavanů hodně, o prodlouženém víkendu na konci září jich tu byly namačkány zhruba tři desítky. O letních prázdninách to nejspíš bude ještě horší.

Teplické skály

Teplické skály

Okruh skalním městem Teplických skal je méně známým sourozencem nedalekého Adršpachu. Těžko říct proč. Pokud bych si musel vybrat mezi Teplickými skalami a Adršpachem, volím Teplické skály. Asi především proto, že je nich znatelně méně lidí.

—> Okruh Teplickými skalami

Vlčí roklí do Adršpašských skal

Adršpašské skály

Okruh skalním městem Adršpašských skal je extrémně populární, hlavně u našich polských sousedů. Nápor turistů je tak velký, že musel být zaveden povinný rezervační systém. Na každou hodinu je k dispozici 400 lístků. Přesto bývá často beznadějně vyprodáno.

—> Vlčí roklí do Adršpašských skal

Tagged on:

2 thoughts on “S karavanem v Adršpašsko-teplických skalách

  1. Jaroslav Váchal

    Zdravím všechny , kteří mají rádi více klidu , koukněte na Bezkempu.CZ na “Adršpach vkladu a bez front “ a užijte si Adršpach trochu jinak. Zdraví Jarda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *