Venkohled

Vlčí roklí do Adršpašských skal

Adršpach

NÁROČNOST

13 km (okruh), 3h 20m, mnoho prudkých schodů, úzká skalní průrva.

PARKOVÁNÍ

Kemp Bučnice (případně placené parkoviště u vstupu do skal).

ATRAKTIVITA

Okruh skalním městem Adršpašských skal je extrémně populární, hlavně u našich polských sousedů. Nápor turistů je tak velký, že musel být zaveden povinný rezervační systém. Na každou hodinu je k dispozici 400 lístků. Přesto bývá v sezóně beznadějně vyprodáno.

Pokud nemáte štěstí a nejsou žádné volné sloty pro vstup, stále existuje možnost, jak se tam legálně dostat. Do Adršpachu lze projít z blízkých Teplických skal Vlčí roklí. Je to zhruba čtyřkilometrová atraktivní procházka přes rašeliniště a mezi skalami. V závěrečné části — u Adršpachu — s řadou dřevěných lávek a prudkých schodů.

Adršpach

Vstup do Teplických skal je, stejně jako do Adršpašských, zpoplatněný. Rodinné vstupné činí 320 Kč (+ 50 Kč pes). Na rozdíl od Adršpachu tu ale není žádný rezervační systém, vyrazit do skal můžete kdykoliv, bez ohledu na množství prodaných vstupenek.

Adršpach

Při průchodu Vlčí roklí platí vstupenka z Teplických skal i na Adršpach (a naopak). Takže pokud má Adršpach vyprodáno, nebo chcete-li ušetřit na vstupném (Adršpach je o něco dražší), je Vlčí rokle ta správná cesta. Navíc, po tlačenicích v obou skalních městech, je Vlčí rokle příjemně liduprázdná.

Adršpach

My jsme si do Vlčí rokle a Adršpachu vyšlápli z blízkého kempu Bučnice. Vlčí rokle je opravdu pěkná. Adršpach samozřejmě také, ale je tam strašně přelidněno. I v pracovní den jsme se o skalní město dělili se zájezdy z Polska, se školními výlety i s turisty z daleké Asie. O víkendu nebo o prázdninách to nejspíš bude ještě horší. Do Ádru příště jedině brzy ráno, nebo úplně mimo sezónu.

Adršpach

Zpět do Bučnice jsme se vrátili po červené značce. Stezka se vine podél říčky Metuje a po turistickém blázinci ve skalách je to příjemná klidná procházka.

Adršpach
Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *