Venkohled

Okruh Teplickými skalami

NÁROČNOST

8,5 km (okruh), 2h 20m, prudké schody/žebříky na vyhlídku Střmen.

PARKOVÁNÍ

Kemp Bučnice (případně placené parkoviště u vstupu do skal).

ATRAKTIVITA

Okruh skalním městem Teplických skal je méně známým sourozencem nedalekého Adršpachu. Těžko říct proč. Ale svoji roli možná hraje, že zatímco skály Adršpachu jsou jen pár stovek metrů od parkoviště, do jádra Teplických skal je třeba šlapat několik málo kilometrů pěšky.

Stejně jako Adršpach, i Teplické skály jsou zpoplatněné. Rodinné vstupné činí 320 Kč (+ 50 Kč pes). Na rozdíl od Adršpachu tu není žádný rezervační systém, vyrazit do skal můžete kdykoliv, bez ohledu na množství prodaných vstupenek. Omezovat kapacitu asi není potřeba, byli jsme tam ve státní svátek a za krásného počasí, vedlejší Adršpach byl beznadějně vyprodaný, a v Teplických skalách sice bylo dost lidí, ale ještě se to dalo zvládnout.

Mimochodem, z Teplických skal lze projít do Adršpachu Vlčí roklí. Je to zhruba čtyřkilometrová atraktivní procházka přes rašeliniště a mezi skalami. V závěrečné části — u Adršpachu — s řadou dřevěných lávek a prudkých schodů. Při průchodu Vlčí roklí platí vstupenka z Teplických skal i na Adršpach (a naopak). Takže pokud má Adršpach vyprodáno, nebo chcete-li ušetřit na vstupném (Adršpach je o něco dražší), je Vlčí rokle ta správná cesta. Navíc, po tlačenicích v obou skalních městech, je Vlčí rokle takřka liduprázdná.

My jsme si do Teplických skal vyšlápli z blízkého kempu Bučnice. Cestou je odbočka na vyhlídku Střmen. Nahoru stoupá 315 prudkých schodů, v závěrečné části jde spíš o žebřík a ne každý to zvládne až na samotný vrchol. Ale stojí to za to.

Závěrečný okruh skalním městem je samozřejmě moc hezký. Je to jen otázka osobních preferencí, ale pokud bych si musel vybrat mezi Teplickými skalami a Adršpachem, volím Teplické skály. Možná ale především proto, že je nich znatelně méně lidí.

Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *