Venkohled

Recenze sporttesteru Jawbone UP MOVE

V létě jsem při prolézání Pivnické rokle přišel o fitness náramek Xiaomi MiBand. Zvykl jsem si sledovat denní cíl 10.000 kroků, tak jsem se poohlížel po vhodné náhradě. Drtivá většina sporttesterů je ovšem určena na zápěstí a to mi po zkušenosti s MiBandem nevyhovuje. Nebaví mě stále dokola vysvětlovat, co to mám na ruce. Hledal jsem nenápadný sporttester do kapsy a Jawbone UP MOVE je jedním z mála takových zařízení na trhu.

Jawbone UP MOVE je pecka o průměru asi 2.5 cm. Dá se strčit do kapsy, případně s pomocí gumového klipu uchytit na oblečení nebo batoh. Zařízení měří kroky, přičemž plnění denního cíle ukazuje na LED displeji. S pomocí detektoru pohybu také dokáže monitorovat spánek. Aplikace v chytrém telefonu pak přidává hromadu dalších funkcí. Jawbone UP MOVE se dá u nás koupit za necelých osm stovek, z Číny pravděpodobně o hodně levněji.

img_1059

Obsah balení je minimalistický, jen sporttester v klipu, baterie CR2032 a kousek plastu na otevření zadního krytu. Žádný návod, vše je dostupné online. Dalším krokem je stažení aplikace do telefonu, párování se sporttesterem (komunikace probíhá přes bluetooth), založení účtu a nastavení cílů spánku a chůze. Vše se děje z prostředí mobilní aplikace a vše je zcela intuitivní. První vyndání samotného sporttesteru z klipu dá ovšem trochu zabrat, chce to cvik.

Screenshot aplikace Screenshot aplikace

Jawbone UP MOVE používám každodenně zhruba 3 týdny a zatím jsem spokojen. Krokoměr má standardní přesnost všech podobných zařízení (3-osý akcelerometr). Klip drží opravdu dobře, při sportu ho upínám za lem kapsy a UP MOVE ani se nehne.  Aplikace v telefonu sice vypadá pěkně, ale vůbec ji nepoužívám. O “inteligentního” kouče nestojím, přepočty na kalorie a všelijaké statistiky mě nezajímají. Sportovní aktivity už léta zaznamenávám přes Endomondo (byť jeho tvůrci dělají v poslední době vše pro to, aby o uživatele přišli) a nesmírně pracné zadávání jídel mi přijde jako dost šílený nápad. Aplikace nabízí i možnost vyzvat kolegu či kamaráda k duelu, ale i v tomto případě platí, že na sociální motivaci jsou specializované služby, které to zřejmě dělají lépe.

Jawbone UP MOVE

Ze všech funkcí tedy využívám jen krokoměr. Spojení s mobilním telefonem je v tomto případě nadbytečné, protože ke zjištění stavu plnění denního cíle stačí jen letmý pohled na displej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *