Venkohled

Pohádková stezka u Hradce Králové

Nechci přilévat olej do ohně rivality mezi Pardubicemi a Hradcem Králové, ale jestli mohou Perníkáři Mechovákům něco opravdu závidět, pak jsou to Městské lesy. Samozřejmě, Hradec Králové má i lepší urbanistické řešení, dopravní infrastrukturu, strategický plán rozvoje a vůbec příjemnější podmínky k životu, ale to už je o něčem jiném.

Rekreační lokalita Městských lesů je prostě skvělá a navíc je na každém kroku vidět, že se město opravdu stará. Jedním z mnoha malých lákadel je i Pohádková stezka. Zhruba tříkilometrová trasa začíná u Mazurovy chalupy (parkovat lze u blízké hájovny Bažantnice, příjezd od Hoděšovic) a končí u rybníku Výskyt. Na děti čeká více než desítka pohádkových bytostí umně vyřezaných ze dřeva.

Skřítci z kapradí

Skřítci z kapradí

Každou pohádkovou postavu doprovází informační tabule s povídáním (děti ale moc nebaví) a také úkolem. Některé úkoly jsou dost hloupé, je dobré trochu je poupravit, nebo si rovnou vymyslet vlastní.

Na pěšky by celá trasa byla pro děti příliš dlouhá a nudná, ale místní štěrkové a asfaltové cesty jsou ideální pro kola. Celou trasu tam i zpět dokázala ujet i naše pětiletá dcera, jen v jednom kopci jsme museli trochu přitlačit.

Bukový dědek

Bukový dědek

Asi v polovině cesty se vyplatí udělat si malou zajížďku k oborám divočáků, daňků a muflonů. Obory jsou relativně malé, zvířat je tam hodně a u plotu jsou zbudována pěkná pozorovací stanoviště.

Chvíli se zdržíte i na malém hřišti s Domečkem U Pěti ježků. Když si sebou vezmete špekáčky či maso na gril, můžete využít jeden z několika přístřešků s ohništěm. A kdo neholduje masu, může si u Mazurovy chalupy dát třeba sladkou palačinku.

Malí bubáci

Malí bubáci

Strávili jsme s dětmi na Pohádkové stezce v Městských lesích u Hradce Králové pěkné pohodové odpoledne s na kolech. Vyzkoušejte to také.

 

Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *