Když obytný přívěs, tak projektově

Nedávno jsem tu psal, že plánujeme koupit obytný přívěs. Chceme ho využívat nejen pro sebe, ale také dále půjčovat. Nákup karavanu a rozjezd malého podnikání ovšem není jen tak. Musíme zajistit financování, vybudovat vjezd a parkovací plochu, připravit smlouvy a pojištění, zařídit živnost, vymyslet a udělat propagaci služby a samozřejmě i dobře vybrat a nakoupit samotný přívěs.

Jde o stovku nejrůznějších provázaných činností, které chceme provést v co nejkratším čase, za co nejméně peněz a v co nejlepší kvalitě. Abychom měli vše pod kontrolou a pracovali skutečně efektivně, zvolil jsem klasické projektové řízení.

Hledal jsem volně dostupný nástroj pro správu úkolů a podporu projektového řízení a nakonec zvolil TeamGantt. Jde o webovou aplikaci určenou především pro práci s Ganttovým diagramem. Srovnávat TeamGantt s etalonem těchto nástrojů, Microsoft Projectem, je jako srovnávat Velorex a Teslu X (jasně, obě vozidla mají ve jménu X). Pro základní užití ale TeamGantt stačí. Navíc ho můžeme s Katkou používat odkudkoli, sdílet poznámky k úkolům a podobně. Základní verze s omezením na 1 projekt a 3 uživatele je zdarma.

TeamGantt

Katku jsem ke společné práci s TeamGanttem zatím nepřesvědčil. Ale nevzdávám se, však si mě před sedmnácti lety, krátce po našem seznámení, taky nechtěla hned vzít.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *