Venkohled

Když obytný přívěs, tak projektově

Nedávno jsem tu psal, že plánujeme koupit obytný přívěs. Chceme ho využívat nejen pro sebe, ale také dále půjčovat. Nákup karavanu a rozjezd malého podnikání ovšem není jen tak. Musíme zajistit financování, vybudovat vjezd a parkovací plochu, připravit smlouvy a pojištění, zařídit živnost, vymyslet a udělat propagaci služby a samozřejmě i dobře vybrat a nakoupit samotný přívěs.

Jde o stovku nejrůznějších provázaných činností, které chceme provést v co nejkratším čase, za co nejméně peněz a v co nejlepší kvalitě. Abychom měli vše pod kontrolou a pracovali skutečně efektivně, zvolil jsem klasické projektové řízení.

Hledal jsem volně dostupný nástroj pro správu úkolů a podporu projektového řízení a nakonec zvolil TeamGantt. Jde o webovou aplikaci určenou především pro práci s Ganttovým diagramem. Srovnávat TeamGantt s etalonem těchto nástrojů, Microsoft Projectem, je jako srovnávat Velorex a Teslu X (jasně, obě vozidla mají ve jménu X). Pro základní užití ale TeamGantt stačí. Navíc ho můžeme s Katkou používat odkudkoli, sdílet poznámky k úkolům a podobně. Základní verze s omezením na 1 projekt a 3 uživatele je zdarma.

TeamGantt

Katku jsem ke společné práci s TeamGanttem zatím nepřesvědčil. Ale nevzdávám se, však si mě před sedmnácti lety, krátce po našem seznámení, taky nechtěla hned vzít.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *