Venkohled

Zážitkový park Zeměráj

Na vodní nádrž Orlík jsme přijeli především plachtit. A když už jsme v krásném údolí Vltavy na pomezí jižních a středních Čech byli, strávili jsme den i v nedalekém zážitkovém parku Zeměráj.

Celý koncept Zeměráje je nejlépe popsán adjektivem přírodní. Najdete tu docela dlouhou a pestrou stezku na boso, řadu dřevěných hlavolamů a her, bludiště, dřevěnou dětskou herní vesničku, malé archeologické a paleontologické naleziště a především archeopark raně středověké vesnice, včetně nadšenců, kteří tam skutečně žijí. Z jedné bosé domorodkyně mě ještě teď zebou nohy. Děti (i dospělí) si mohou zkusit vyrobit misku na hrnčířském kruhu a v místní hospůdce se prodávají staročeská jídla s dřevěnými příbory.

Zeměráj není pro každého. Žádné pestrobarevné atrakce a vyhrávající hudba, žádné trampolíny a skákání na gumě, žádná lízátka, langoše ani párky v rohlíku. Jen klid, pohoda, slepice, kozy a za mokra asi dost bláta.

Vstupné činí 110,- Kč za osobu, děti slevu nemají, a některé aktivity se platí zvlášť. Ale žádné velké pasti na peníze. Zaplatili jsme 20,- Kč za zábavnou a celkem obtížnou cestu za “pokladem”, která nás provedla po celém areálu Zeměráje a holky si za 20,- Kč odnesly svoji misku vyrobenou na hrnčířském kruhu.

Aktivit a her nabízí Zeměráj mnohem víc a za jeden den se asi ani všechny stihnout nedají. Nám tohle místo sedlo, budete-li mít cestu kolem, doporučujeme k návštěvě.

Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *