Venkohled

Park Mirakulum

Město Milovice mezi Nymburkem a Prahou bývalo nechvalně známé především jako bydliště  100.000 sovětských vojáků a jejich rodin, kteří k nám přišli v rámci bratrské výpomoci vojsk Varšavské smlouvy. Po okupantech dnes naštěstí zůstalo jen pár rozpadajících se bytovek. A utěšeně se rozrůstající středočeské Milovice jsou známé spíše pro dětský zábavní park Mirakulum.

Mirakulum – hrad

Mirakulum nabízí především velký dřevěný hrad plný visutých mostků a prolézaček, dále temné a spletité podzemní chodby, lanové prolézačky, tobogány, houpačky, další lanové prolézačky, další podzemní chodby, bludiště, velké trampolíny, ještě další lanové prolézačky a podzemní chodby, kozy (v dětské ZOO) a krátkou naučnou lesní stezku.

Park není místem k odpočinku a relaxaci. Minimálně o víkendu a za hezkého počasí určitě ne. Pokud tedy nerelaxujete za všudypřítomného křiku a hemžení tisíců dětí, či hluku motorů z blízkého tankodromu.

Mirakulum – dětská vesnička

Celý areál je naštěstí zasazený do přírody a v letním parnu se víceméně stále pohybujete ve stínu vzrostlých stromů. Musím ocenit, že po stránce organizace v Mirakulu všechno šlape. I přes extrémní víkendový nápor žádné fronty u pokladen ani u četných stánků s občerstvením, všude dostatek personálu, uklizeno a čisto.

Rodinné vstupné (2 + 2) nás stálo 720,- Kč. Přelezli jsme všechny lanové mostky, prozkoumali většinu podzemních chodeb, našli cestu z bludiště, holky se sklouzly na velké skluzavce a za nějakých šest hodin jsme zamířili domů. Děti byly spokojené a rodiče o tisícovku chudší. Park Mirakulum je zajímavý, rozsáhlý, dobře spravovaný a udržovaný, lehce přelidněný a plný nejrůznějších atrakcí. Žádná z atrakcí ale není tak výjimečná, abychom se někdy chtěli vrátit.

Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *