Venkohled

Výlet okolo Hrádku u Nechanic

Hrádek u Nechanic

NÁROČNOST

8,5 km (okruh), 2 hod., lehký terén

PARKOVÁNÍ

Placené parkoviště přímo před zámkem (30 Kč/den), mimo sezónu nikdo nevybírá

Hrádek u Nechanic je moc hezký romantický novogotický zámeček nedaleko Hradce Králové. V časech koronaviru je sice pro veřejnost uzavřený, ale vyrazili jsme alespoň na procházku do podzimem zbarvených lesů v blízkém okolí.

Po prohlídce exteriérů samotného zámečku jsme sešli podél golfového hřiště (nikdy jsem golf nehrál, ale v tomto prostředí to musí být docela zážitek) a skulinou v plotě vstoupili do zámecké obory. V zámecké oboře lze nalézt celou řadu významných dubů. Dub je klidný strom, nikam nepospíchá, zhruba 50 let trvá, než na něm narostou první žaludy. Dub se může dožít až 2000 let, jeho dřevo je tvrdé, pevné, těžké a odolné. Dub je zkrátka symbol síly, věrnosti, pevnosti a vytrvalosti. Určitě je to jeho rozvážným přístupem k životu, musím to vysvětlit Katce, pořád po mně chce něco honem rychle udělat.

Zámecká obora
Zámecká obora

Zámeckou oborou jsme sešli až k samotnému okraji u obce Kunčice. A protože turistické značky rozumný okruh nenabízejí, vyrazili jsme do hlubokého lesa mino cesty. Nejprve pěšinou k hrázi lesního rybníčku Štika, a poté beze strachu mezi vzrostlé stromy. Po pár set metrech v lese jsme se dostali na jinou cestu a vrátili se zpět do blízkosti zámku. A protože procházka oborou by byla příliš krátká, vyšlápli jsme si ještě na nedalekou vyhlídku u přístřešku Jehlický vrch. A to i přesto, že podzimní pošmourné počasí daleký výhledům nepřálo.

Pohodový výlet na krátké podzimní dopoledne. Zámecká obora bude určitě hezká i v jiných ročních obdobích, než je barevný podzim. O samotném romantickém zámečku ani nemluvě

Hrádek u Nechanic
Hrádek u Nechanic
Kaštanová alej
Kaštanová alej
Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *