Venkohled

Recenze e-booku Travel Bible

Vydání cestovatelské příručky Travel Bible bylo na české poměry v knižní branži podpořeno mimořádně dobrým marketingem a PR. Je ale Travel Bible doopravdy tak boží, jak slibují tvůrci?

Travel Bible je uvedena poněkud krkolomným podtitulem Praktické rady za milion, jak procestovat svět za pusu. A podtitul skutečně dobře napovídá, že jde především o optimalizaci cestovních nákladů.

Příručku ocení hlavně mladí nezávislí cestovatelé, kteří v ruce obracejí každou korunu, ale zato jsou časově velmi flexibilní. Dozví se, jaké náklady lze očekávat v různých částech světa, jak ušetřit na cestu, jak si před cestou přivydělat i jakou si vytvořit finanční rezervu. Jedna z nejvydatnějších kapitol je věnována úsporám při nákupu letenek.

Před dlouhou cestou je potřeba ledacos zařídit. Travel Bible nabízí doslova přehršel ryze praktických informací – ať už jde o pronájem bytu, hlídání zvířat, přeposílání pošty, komunikaci s úřady, cestovní pojištění nebo očkování. Pak už zbývá jen zabalit a vyrazit.

I na cestě lze samozřejmě ušetřit za dopravu, ubytování, jídlo i zábavu. V Travel Bibli se cestovatelé dozví i jak si v daleké cizině přivydělat, jak bezpečně uchovat peníze, jak platit a jak se dostat k hotovosti.

A po návratu z cest se může hodit i kapitola o tom, jak zážitky z cest zužitkovat – třeba pro založení takového blogu, jako je Venkohled.

Samostatná a užitečnými informacemi nabytá část je věnována stále populárnějšímu digitálnímu nomádství.

Výčet nejrůznějších travel hacking tipů je naštěstí pravidelně prokládán osobními zkušenostmi i příhodami známých cestovatelů. Tato oživení jsem opravdu ocenil. Nálož nejrůznějších tipů, triků a doporučení může být doslova vyčerpávající. Zejména pokud jich, stejně jako já, naprostou většinu znáte. Nebo pokud je, stejně jako já, čtete po náročném dni na hotelu v Jihovýchodní Asii.

Z celé Travel Bible jsem si vlastně nejvíc užil úvodní obecnou motivující kapitolu Proč vyrazit na cesty, ta je zkrátka skvělá.

Bonusy

390,- Kč za e-book s travel hacking tipy by bylo příliš (papírové vydání dokonce za 590,- Kč). Naštěstí Travel Bible přichází s bonusy.

E-book 100+ profesí, které můžete dělat odkudkoliv

Stručný přehled profesí běžných, podivuhodných i naprosto ulítlých. Podobné seznamy lze samozřejmě najít na internetu, e-book je ale navíc doplněn celou řadou zajímavých a inspirujících odkazů.

Boží VIP skupina na Facebooku

Uzavřená skupina, ve které se můžete potkat s řadou zkušených cestovatelů. Každý den se objevují nová diskuzní témata doslova z celého světa.

Členská sekce

Členská sekce na www.travelbible.cz/bonusy nabízí miniprůvodce, zasvěcené tipy, zajímavé rozhovory, zkrátka prémiový obsah. Zatím tam toho není mnoho, ale další a další kvalitní příspěvky pravidelně přibývají.

IMG_0396

Travel Bible není jen kniha. Považujte ji spíše za vstupenku do exkluzivního cestovatelského klubu. Ovšem vstupenku časově omezenou, koupí knihy získáváte pouze roční členství. Další rok bude stát 380,- Kč. Petr Novák a Matouš Vinš odvádějí s Travel Biblí pořádný kus práce a chtějí za ni dostat zaplaceno. A je jen na vás, jestli na takový model přistoupíte. Možná bych doporučit pořídit e-book s 30 denní garancí vrácení peněz a nejdříve si celý produkt včetně všech bonusů pořádně prohlédnout. Někdo bude z celého konceptu nadšený, jiný se zasměje a půjde dál svou cestou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *