Venkohled

Spouštíme půjčovnu obytného přívěsu

Po mnohaměsíčních přípravách zahrnujících budování parkování, zakládání živnosti i shánění samotného karavanu konečně spouštíme rodinnou půjčovnu.

Nabízíme pronájem plně vybaveného francouzského obytného přívěsu Caravelair Antares Luxe 546. Přívěs je z roku 2009 a je ve skvělém stavu. V přední části karavanu je francouzská (manželská) postel a v zadní části dvě palandy. Sezení uprostřed se dá rozložit na ložnou plochu pro další dva lidi. Teoreticky se tak do prostorného přívěsu vejde až šest nocležníků. To už ale musejí být opravdu dobří kamarádi. Mnohem pohodlnější bydlení nabídne přívěs čtyřem lidem, ideálně rodině s dětmi.

Karavan je vybaven elektrickým pojezdem usnadňujícím manipulaci při parkování. Elektrický pojezd je opravdu šikovný strojek. Na rovné silnici se karavan ručně ještě tlačit dá, ale na trávě a v mírném kopci už to moc nejde. Nebýt pojezdu, asi bychom přívěs bez pomoci sousedů nedokázali dostat k nám do vjezdu. Ale s pojezdem je to hračka. Prožil jsem dětství za těžkých časů normalizace a autíčko na dálkové ovládání jsem nikdy neměl. Teď už ho mám. Je sedm metrů dlouhé a váží skoro jeden a půl tuny.

Na trakční baterii pojezdu lze i svítit, takže karavan může fungovat nezávisle na elektrické přípojce. Topení je plynové, velká lednice s mrazákem může pracovat na plyn i na elektriku. Samozřejmostí je splachovací kazetové WC a sprcha s ohřevem vody.

Pro tažení přívěsu je třeba auto alespoň nižší střední třídy. Ne každý takové auto má, případně s přívěsem nechce jezdit. V takovém případě nabízíme přistavení karavanu až do kempu.

Na Půjčovně nás čeká spousty práce. Budeme začínat zvolna a postupně získávat zkušenosti. V nejbližších týdnech chceme přidávat hlavně praktické informace a návody. A také udělat pořádné fotky. A dát o sobě vědět, nejprve v okruhu přátel a známých.

Držte nám palce. A přijeďte se k nám podívat a popovídat si o možnostech a výhodách víkendu či dovolené s karavanem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *