Venkohled

Sandály Asolo Scrambler

První trekové sandály Asolo Scrambler jsem kupoval na jaře roku 2003 před cestou do Spojených států. Váhal jsem, byly drahé a malá plastová zapínací spona vypadala křehce. V červeném písku utažské pouště se ale osvědčily. A nejenom tam.

Sandály jsem nosil snad každé léto, do města i na čundry. Nikdy nezklamaly. Když se mi na Fatře utrhla podrážka pohorek, vytáhl jsem z batohu Scramblery a přechod dokončil v nich.

V posledních letech už na nich bylo opotřebení hodně vidět a snad nejvíc jim škodila mořská voda. Nakonec se rozervala kožená mezipodešev. Pak už jsem výměnu nemohl odkládat.

K velkému překvapení jsem zjistil, že Asolo tento model stále vyrábí a prodává.

Sandály Asolo Scrambler, model 2003 a 2017

I po patnácti letech vypadají nachlup stejně. Jen vzorek podrážky Vibram® se liší. Když jsem si je v pardubickém Yettisportu bral, prodavač konstatoval, že většinou si je kupují lidé, kteří už je předtím měli. Může pro boty existovat lepší doporučení?

6 thoughts on “Sandály Asolo Scrambler

 1. Recenze po 3 letech?

  Zajímalo by mě, jestli jste s novou podrážkou spokojen i po 3 letech. Četla jsem na ni totiž špatná doporučení. Mám Asolo Scrambler od roku 2012 a taky by už potřebovaly vyměnit. Kvůli recenzím na špatnou podrážku hledám náhradu a zatím jsem nenašla. Proto si ráda poslechnu i Vaši recenzi. Předem děkuji.
  Mirka

  1. Miloš Němec Autor článku

   S podrážkou žádný problém nemám, i po třech letech naprosto v pohodě, bez jediného kazu.

  1. Miloš Němec Autor článku

   To bude problém, už ani výrobce je na svých stránkách nemá. Asi nezbyde než zkusit jinou značku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *