Venkohled

GPS hodinky TomTom Runner 2

Už mě vážně přestalo bavit běhat s mobilem. S Nokií C4 to ještě šlo, v pohodě se vešla do kapsy. Huawei Y300 už byl horší a současný Samsung J5 jsem musel držet v ruce, do kapsy je příliš velký a těžký. Současně ale TRVÁM na tom, že každý běh musím mít zaznamenaný na Endomondu, protože bez nejrůznějších grafů a statistik už si sportování ani neumím představit.

Nastal čas zahodit tu těžkou cihlu a zkusit GPS hodinky. Vybral jsem TomTom Runner 2. Základní verze se prodává zhruba za 2.500,- Kč, jde o jedny z vůbec nejlevnějších GPS hodinek na trhu. Velmi příznivá cena je snad způsobena i tím, že už se začíná nabízet o tisícovku dražší TomTom Runner 3.

Zprovoznění

Bytelná krabice obsahuje hodinky, kabel pro připojení k počítači a základní návod snad ve všech světových jazycích. Několik málo stránek vyhrazených pro češtinu bohatě stačí, ovládání je velmi intuitivní. První kroky vedou na stránky výrobce ke stažení aplikace TomTom Sports Connect. Po instalaci a spuštění následuje registrace (účet i zařízení) na stránkách TomTom Sports, aktualizace firmwaru hodinek a nahrání dat QuickGPSFix pro rychlejší nalezení GPS pozice.

Na stránkách TomTom Sports jsem nastavil osobní údaje i nejrůznější preference a především automatický export na Endomondo (aplikace nabízí víc než desítku služeb včetně poslední dobou velmi populární Stravy). Vše je v češtině, i když překlad místy trochu skřípe.

Je možné stáhnout i aplikaci do mobilu. Snad by měla sloužit k prohlížení nejrůznějších statistik, ale nezkoušel jsem ji.

Plné dobíjení baterie (z 0 na 100 %) trvalo zhruba hodinu a půl. Většina nastavení z účtu se automaticky přenesla i do hodinek, ale například jazyk jsem musel v hodinkách nastavit zvlášť. A pak už byl čas vyběhnout ven.

První dojmy

Zapínání řemínku je trochu nešikovné, bude to chtít cvik. Na výběr je překvapivě málo sportů, chybí třeba kolečkové brusle, v Endomondu se naštěstí dá typ sportu dodatečně změnit. Nalezení GPS trvá asi minutu. Hodinky jsou překvapivě lehké a při běhu o nich ani nevím. Nedotykový monochromatický displej je dobře čitelný, k ovládání slouží tlačítko kolem GPS snímače. Sledované údaje lze při běhu přepínat, k dispozici jsou samozřejmě všechny smysluplné.

Po návratu připojuji hodinky k počítači, spouštím TomTom Sports Connect, běh se automaticky nahraje nejen na TomTom Sports ale i na Endomondo, zaktualizuje se QuickGPSFix (je platný 3 dny) a dobije se baterie.

GPS hodinky TomTom Runner 2 dělají přesně to, co jsem od nich očekával. Verze Cardio s integrovaným měřením tepu by byla lepší, ale  5.000,- Kč už je příliš. Zatím jsem tedy s TomTom Runner 2 naprosto spokojený. Uvidíme, kolik vydrží a jak boudou fungovat v zimě.

2 thoughts on “GPS hodinky TomTom Runner 2

    1. Miloš Němec Autor článku

      Nevím, už mi strašně dlouho leží někde na dně skříně – z nejrůznějších důvodů jsem teď asi rok neběhal. Ale od ledna chci zase začít, takže je najdu, zprovozním a tak za měsíc až dva dám vědět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *