Venkohled

Lyžování ve Ski areálu Hluboká

Letos jsme si s dětmi oblíbili lyžování ve Ski areálu Hluboká, kousek od Trhové Kamenice.

Hlubokou samozřejmě nemá smysl porovnávat s horskými středisky nebo dokonce Alpskými svahy. Ale je to příjemné pohodové místo, od Pardubic jen necelou půlhodinku autem.

Pro děti je připravena lyžařská školka s dobrými instruktory a většinou individuální výukou. Dětský vlek je zdarma pro všechny.

Vlastní sjezdovka je dlouhá 400 m, s převýšením 60 m, obtížností modrá, s vlekem poma. U vleku jsem zažil asi tři chlapíky, všichni pozorní, s úsměvem pomáhající nejen dětem, ale i dospělým začátečníkům. Svah sjezdovky je nahoře úzký a mírný, ideální pro nácvik technických obloučků, dole pak prudší a široký, pro první koketování s rychlostí. Na svahu jsou v naprosté většině rodiče s dětmi.

Pod sjezdovkou je dostačující, pohodlné a čisté zázemí – toalety a bufet, kde se dá koupit třeba párek v rohlíku nebo horká polévka.

Parkoviště je trochu netypicky nahoře nad sjezdovkou.

Dospělého přijde 30 jízd na 250 Kč, děti jezdí o padesátku levněji. Jednorázová jízda je za 10 Kč.

Za krásného počasí o víkendu uprostřed sezóny bych si cestu do Hluboké hodně rozmýšlel. Hrozí třeba čtvrthodinové čekání na vlek, což v kombinaci se sjezdovkou na pár desítek vteřin není výhodné. Ale třeba ve všední den odpoledne je vlek naprosto bez čekání.

Naše holky se letos v Hluboké naučily lyžovat. Není to žádné superstředisko, spíše pohodové a klidné místo pro takové malé rodinné lyžování.

Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *