Venkohled

S karavanem u hradu Pernštejn

Karavan v kempu

V Zubří zemi, na hranici mezi Vysočinou a jihozápadní Moravou, jsme strávili prosluněný poslední květnový víkend. V blízkosti samotného hradu Pernštejn překvapivě žádné kempy nejsou, po delším hledání jsme tedy vybrali moc hezké místo necelých dvacet kilometrů daleko, kousek od přehradní nádrže Vír.

Autocamp Na kopci

Autocamp Na kopci ve skutečnosti není na kopci, ale v moc hezkém údolí říčky Bystřice. Kemp má holandské provozovatele a pokud se nechováte podle západních standardů, bez milosti vás vyhodí. Alespoň tak zmiňují některé internetové komentáře. My se podle západních standardů chováme, totéž očekáváme od ostatních a v kempu jsme se cítili velmi dobře.

Autocamp Na kopci
Autocamp Na kopci, Bystřice nad Pernštejnem

Pěšky po vyhlídkách kolem hradu Pernštejn

Okolí hradu Pernštejn je protkáno sítí naučných stezek. My jsme z nich udělali zhruba osmi kilometrový okruh. Cesty se vinou po kopcích kolem hradu a co chvíli se mezi stromy otevře vyhlídka na celé panství, více v článku Pěšky po vyhlídkách kolem hradu Pernštejn.

Hrad Pernštejn
Hrad Pernštejn

Na druhý den jsme měli v plánu túru po okolních zříceninách. Už jsem je před několika lety obešel – Zříceniny u Víru. Ale Terezku bolelo v krku, tak jsme si namísto chození po kopcích naordinovali odpočinek. Po dlouhé zimě a deštivém jaru jsme se celé dopoledne slunili před karavanem v kempu. A moc nám to všem pomohlo.

Tagged on:

2 thoughts on “S karavanem u hradu Pernštejn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *