Venkohled

S karavanem na Pálavě

Pálava – prosluněné vinice, unikátní vápencový hřeben Pavlovských vrchů, skalní stepi a takřka středomořský ráz krajiny. Nejteplejší oblast České republiky. Dobře se tu žilo odpradávna, vždyť právě tady se našla slavná Věstonická venuše.

Když jsme na podzim roku 2015 poprvé vyjeli s (tenkrát ještě půjčeným) karavanem, zamířili jsme mimo jiné i na nedaleký zámek Lednice. Na Jižní Moravě je prostě hezky. O osm let později byla naším cílem samotná Pálava.

Autokemp Apollo

Už jsem viděl hodně kempů a první dojem z Apolla u Lednických rybníků nebyl nijak extra pozitivní. Prostředí evokuje potřebu motorové pily, křovinořezu a sekačky na trávu. Zázemí je z minulého století. O víkendu v půlce června byl kemp nacpaný k prasknutí. A hned vedle jsme chytli partu buranů, která dělala bordel do půl třetí do rána. Ale když v neděli v poledne všichni odjeli, najednou tam začalo být krásně.

Autokemp Apollo
Autokemp Apollo

Pěší okruh přes hrad Děvičky a Sirotčí hrádek

Pokud jde o pěší turistiku na Pálavě, pak není moc o čem přemýšlet, v podstatě jedinou zásadní cestou je červená hřebenovka přes Pavlovské vrchy, více v článku Pěší okruh přes hrad Děvičky a Sirotčí hrádek.

Pěšky kolem Lednických rybníků

Centrem Národní přírodní rezervace Lednické rybníky je kaskáda tří rybníků – Mlýnského, Prostředního a Hlohoveckého. A když už jsme byli v kempu Apollo přímo u Mlýnského rybníka, naučná stezka (NS Lednické rybníky) kopírující okraj přírodní rezervace se přímo nabízela. Více v článku Pěšky kolem Lednických rybníků.

Měli jsme ještě další plány – jeskyni na Turoldu, Valtice a Slovanské hradiště v Mikulčicích. Ale v neděli ráno se Klárka vzbudila s horečkou, takže jsme prodloužený víkend bohužel předčasně ukončili. Na Pálavu se ale ještě vrátíme.

Přes letní prázdniny s karavanem jezdit nebudeme, přecpané kempy nás nelákají. Znovu vyjedeme na sklonku léta, až tlačenice opadnout. A na podzim budeme mít kempy zase skoro sami pro sebe.

Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *