Venkohled

Lyžování v Deštné – Na Špičáku

Jen kousek od centra Deštné v Orlických horách, stranou od rušného Skicentra, je menší a nenápadný lyžařský areál Na Špičáku. Vévodí mu 610 m dlouhá modrá sjezdovka s převýšením pouhých 65 m, svým charakterem vhodná především pro děti a lyžařské začátečníky.

Jestli jsem tu nedávno psal, že z nedaleké chaty Juráška pod Kačenčinou sjezdovkou na vás dýchnou osmdesátá léta, tak Na Špičáku jsou to snad léta sedmdesátá.

Lyžařský areál Na Špičáku

Sjezdovka je po nočním sněžení neupravená, takže ráno projíždíme stopu asi sedmi centimetry čerstvého sněhu. U vleku vyhrává ABBA a jako permanentka slouží kousek papírku přivázaný provázkem k zipu na bundě. Krátký provázek je naštěstí v ceně. Co ale v ceně není, jsou záchody. Za každou návštěvu se platí zvlášť a o klíče je třeba prosit na pokladně. Pokladní tak může alespoň snadno pohlídat váš pitný režim i stav močových cest.

Byla by ale škoda nechat se tím otrávit. Sjezdovka je široká a přehledná, ve spodních dvou třetinách s minimálním sklonem. Ideální terén pro začátečníky. Navíc s čistě přírodním sněhem, svah není vybaven umělým zasněžováním.

Lyžařský areál Na Špičáku

Ani o víkendu v kombinaci s jarními prázdninami se na vleku (starší POMA) netvoří fronty. Pod sjezdovkou je malé parkoviště, kapacitou tak akorát dostačující a půldenní lyžování přijde na 220,- Kč. Na Špičáku je klid a pohoda, je to ideální lokalita, kde bezpečně učit děti lyžovat a nebát se, že se rozjedou někam kam nemají, nebo že je sestřelí nějaký blázen.

Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *