Venkohled

Lichnice a Lovětínská rokle s dětmi

Poprvé po zimě jsme vytáhli děti na pěší výlet. Holky nejsou zvyklé pořádně chodit, proto jsme zvolili jen relativně krátký okruh z Třemošnice na zříceninu hradu Lichnice a Lovětínskou roklí zpět. Včetně pečlivé prohlídky Lichnice měla trasa 8,5 km.

Na Lichnici se prý vybírá vstupné. Nikdy se mi ale nepoštěstilo přijít v oficiální otevírací hodiny. Hradby naštěstí není třeba brát ztečí, zavřená brána se dá pohodlně obejít.

V roce 2017 byla ve zbytcích věže vybudována ocelová rozhledna. Nabízí hezký výhled nejen na daleké okolí, ale především na areál hradu. Měli jsme štěstí, bez ohledu na otevírací hodiny byla přístupná nejen rozhledna, ale dokonce i hradní gotické sklepení. Miluji prolézání takových prostor!

Lichnice

Lichnice

Po prohlídce zříceniny hradu jsme ještě zaskočili na blízkou skalní vyhlídku Dívčí kámen a pak už nás čekala trochu otravná cesta po silnici k Lovětínské rokli.

Lovětínská rokle je asi 1,5 km dlouhé hluboké údolí. Mezi příkrými skalnatými srázy protéká potok, podél kterého vede turistický chodník. Holky jsem nalákal na pořádnou divočinu, protože Lovětínská rokle je bezzásahovým územím. Čekal jsem přelézání kmenů a snad i brodění vodou. Ve skutečnosti je turistický chodník velmi pohodlný a s trochou opatrnosti se dá projet i na kole. I tak je to ale moc hezké místo.

Lovětínská rokle

Okruh z Třemošnice přes Lichnici a Lovětínskou rokli doporučujeme jako prima půldenní procházku přírodou s dětmi.

Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *