Toulovcovy Maštale s dětmi

Letos se nám konečně podařilo hned od jara jezdit s dětmi ven. A zatím to holky baví. Bez protestu se zvedají od knížek, telefonu, tabletu i počítače a vyrážejí s námi do přírody. Máme z toho s Katkou vážně velkou radost. A plánujeme jezdit, dokud holky nezačnou protestovat. A až začnou, budeme stejně jezdit dál.

Posledně jsme procházeli Lovětínskou roklí a Klárka zatoužila po větší divočině. V neděli jsme tedy vyrazili do Toulovcových Maštalí.

Okruh z Boru u Skutče měl se všemi četnými odbočkami do skal asi 9,5 km. Holky zaujala Dudychova jeskyně (i když striktně nejde o skutečnou jeskyni, ale „jen“ o průrvu ve skále), napili jsme se čerstvé vody z Mojžíšova pramene, prolezli Oslí chodbou a samozřejmě podrobně prozkoumali malé bludiště samotného skalního města Toulovcovy Maštale. Nutno ovšem říct, že o slunečné neděli bylo na bývalém panství loupeživého rytíře Toulovce lehce přelidněno. Například taková Myší díra je sama o sobě dost malá, natož když se do ni nacpe osm dětí.

Přírodní rezervace Maštale

Skalní město Toulovcovy Maštale

Přírodní rezervace Maštale

Holky musely samozřejmě vylézt i na všechny zásadní balvany u cesty. A že jich bylo. Na příští výlet prý musíme naplánovat něco ještě dobrodružnějšího. Tak nevím, kam až nás tahle roztáčející se spirála stále atraktivnějších cest dovede.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *