Venkohled

Toulovcovy Maštale s dětmi

Letos se nám konečně podařilo hned od jara jezdit s dětmi ven. A zatím to holky baví. Bez protestu se zvedají od knížek, telefonu, tabletu i počítače a vyrážejí s námi do přírody. Máme z toho s Katkou vážně velkou radost. A plánujeme jezdit, dokud holky nezačnou protestovat. A až začnou, budeme stejně jezdit dál.

Posledně jsme procházeli Lovětínskou roklí a Klárka zatoužila po větší divočině. V neděli jsme tedy vyrazili do Toulovcových Maštalí.

Okruh z Boru u Skutče měl se všemi četnými odbočkami do skal asi 9,5 km. Holky zaujala Dudychova jeskyně (i když striktně nejde o skutečnou jeskyni, ale “jen” o průrvu ve skále), napili jsme se čerstvé vody z Mojžíšova pramene, prolezli Oslí chodbou a samozřejmě podrobně prozkoumali malé bludiště samotného skalního města Toulovcovy Maštale. Nutno ovšem říct, že o slunečné neděli bylo na bývalém panství loupeživého rytíře Toulovce lehce přelidněno. Například taková Myší díra je sama o sobě dost malá, natož když se do ni nacpe osm dětí.

Přírodní rezervace Maštale

Skalní město Toulovcovy Maštale

Přírodní rezervace Maštale

Holky musely samozřejmě vylézt i na všechny zásadní balvany u cesty. A že jich bylo. Na příští výlet prý musíme naplánovat něco ještě dobrodružnějšího. Tak nevím, kam až nás tahle roztáčející se spirála stále atraktivnějších cest dovede.

Tagged on:

2 thoughts on “Toulovcovy Maštale s dětmi

  1. Toulcovy maštale

    Dobrý den, do Toulcových maštalí se máme vypravit příští týden, nevím zda se mám účastnit, protože mám 14 dnů problém s kolenem a špatně se mi jde pouze s kopce, nevím jak velké je převýšení a jak douho cesta trvá?Jestli někdo ví, odpovězte, dekuji.

    1. Miloš Němec Autor článku

      Dobrý den, do Maštalí vede celá řada tras, nejblíž je to asi z Boru u Skutče a cesta trvá zhruba půl hodiny. Místy je ale třeba počítat i s relativně prudkým klesáním. Pokud máte problémy s kolenem, vezměte si s sebou teleskopické hůlky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *