Venkohled

Kukuřičné bludiště v Pardubicích

V neděli jsme s Katkou a dětmi prošli pardubické kukuřičné bludiště. Labyrinty a bludiště v kukuřici prý mají v Severní Americe dlouhou tradici. Nyní se tato atrakce objevila i u nás a to hned na pětadvaceti místech. A podle dosavadního zájmu výletníků se zdá, že půjde o úspěšný projekt.

Každé bludiště je jiné, ale základní herní princip vždy stejný. V bludišti je osm stanovišť, na kterých mohou děti podle obrázku hádat jméno zvířete. Vybraná písmena ze jmen všech zvířat dají dohromady jednoduchou tajenku. Za uhádnutí tajenky je malá odměna (odznáček s Kukuřičákem). Nadšenci ještě mohou s chytrým telefonem a čtečkou QR kódů obíhat stanoviště na čas a zapsat se do tabulky. Za pět navštívených bludišť je větší (ale stále velmi malá) odměna.

Pardubické bludiště se nachází zhruba na ploše jednoho fotbalového hřiště. Nezdá se to mnoho, ale najít všech osm stanovišť není úplně jednoduché a s dětmi nám to zabralo asi hodinu. A nepomohla ani moje žirafí postava, kukuřice už je příliš vzrostlá.

Děti byly nadšené. My dospělí už méně. Za vstupné (2+2) jsme tam nechali skoro tři stovky, což není málo. A hodinové bloudění v kukuřici omrzí. Kukuřici teď nechci alespoň rok vidět, dokonce ani v podobě popcornu.

Pokud jde o bludiště a labyrinty, spíše než kukuřičné bludiště bych doporučil zámecký park Loučeň. Tam najdete labyrintů zhruba desítku nejrůznějších druhů a celé bloudění je tak mnohem pestřejší.

Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *