Venkohled

Boubínský prales s dětmi

NÁROČNOST

16, 5 km (okruh), kumulované převýšení 600 m, 3h45m.

PARKOVÁNÍ

Parkoviště Idina Pila, 100 Kč/den.

ATRAKTIVITA

Boubínský prales je jednou z nejnavštěvovanějších lokalit na Šumavě. Úplně ale nechápu proč. Jde sice o největší původní les ve střední Evropě, bezzásahová je ale jen zhruba jen jedna pětina jeho plochy. Jádrová část pralesa je navíc oplocená. A chodí se většinou po asfaltu, nebo zpevněných lesních cestách. Ale postupně.

Nejbližší parkoviště k pralesu je Idina Pila, parkování stojí 100 Kč/den a automat akceptuje největší bankovku 200 Kč. Takže jsme s pětistovkou v ruce zamířili ke strážci parkoviště, který nám odmávl parkování zdarma. Děkujeme.

Od Idiny Pily se jde po asfaltové silničce k Boubínskému jezírku, výchozímu bodu okruhu kolem jádra Boubínského pralesa.

Boubínské jezírko

Naučná stezka Boubínský prales vede kolem oplocené jádrové části pralesa. V naprosté většině po zpevněných lesních cestách. Vidět není skoro nic. Téměř libovolná procházka libovolným lesem je zajímavější.

Boubínský prales

Chuť jsme si trochu spravili až po opuštění NS Boubínský prales – při výstupu na vrchol Boubín (1362 m). Nahoře je dřevěná rozhledna, u vstupu bohužel s bytelným turniketem. Vstupné 50 Kč/osobu, automat naštěstí bere karty.

Rozhledna Boubín

Z vrcholu jsme se vrátili zpět na naučnou stezku, obešli zbývající část jádrové časti (štěrková silnička podél plotu) a přes Boubínské jezírko se s prvními kapkami deště vrátili na parkoviště Idina Pila.

Na rovinu – samotný Boubínský prales za návštěvu nestojí, byl asi největším zklamáním ze všech letošních šumavských výletů. Stoupání na vrchol Boubín už zajímavé je.

Cestou na vrchol Boubín
Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *