Venkohled

Z Česka Národním parkem Podyjí do rakouského Hardeggu

NÁROČNOST

17 km, převýšení 600 m, 4h30m.

PARKOVÁNÍ

Parkoviště na kraji obce Čížov, dál už je jen cesta pro pěší a cyklisty.

ATRAKTIVITA

Výchozím místem pro oblíbenou pěší cestu Národním parkem Podyjí do nejmenšího rakouského městečka Hardegg je velké parkoviště na kraji obce Čížov. Dál už mohou jen pěší a cyklisté. My jsme to měli o pár set metrů blíž, byli jsme s karavanem v kempu U Švestků.

Ačkoli na poslední prodloužený říjnový víkend předpovídali krásné počasí, v Podyjí byla od rána mlha a za celý den se nezvedla (ani nespadla, nebo co to vlastně obyčejně mlha dělává).

V samotném městečku Hardegg toho k vidění moc není. Impozantní hrad byl v době naší návštěvy uzavřený a malebnost alpských vesnic Hardegg bohužel postrádá. Ale cesta podél Dyje (v Rakousku se Podyjí říká Thayatal) je hezká a nabízí výhledy do romantického údolí hraniční řeky. Pokud tedy není mlha.

Vyhlídka do údolí Dyje

Z Česka po asfaltové silničce do Hardeggu proudí davy lidí. Moc nechápu proč, nic tam není. Dál podél Dyje už jsme nepotkali skoro nikoho. Došli jsme ke starému kamennému obydlí poustevníka, vrátili se do Hardeggu a prošli ještě místní okruh po strmých kopcích kolem.

Hrad Hardegg

Zpátky jsme to vzali přes vyhlášenou Herdeggskou vyhlídku na české straně Podyjí, ale ani odpoledne počasí výhledům nepřálo.

Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *