Venkohled

S karavanem v NP Podyjí

Najít na konci října otevřený kemp není jednoduché. Máme rádi malé klidné kempy, takže obyčejně automaticky vynecháváme všechna ta vyhlášená karavanová sídliště u pláží přehrad. Na poslední prodloužený říjnový víkend ale bereme cokoliv. O to víc mě potěšilo, když se Katce podařilo najít malý příjemný kemp u Hospody u Švestků. Kdysi tu mohl být sad, nebo zahrada. Teď je tu necelá desítka chatek a příjemná loučka pro stany a karavany. Tiché klidné místo přímo v Národním parku Podyjí. Na karavanové louce jsme byli s obytným přívěsem úplně sami.

Z Česka Národním parkem Podyjí do rakouského Hardeggu

Náš první výlet vedl do rakouského Hardeggu a dál po rakouské straně Dyje národním parkem Thayatal. Do Hardeggu míří davy českých výletníků, moc nechápu proč, nic k vidění tam není. Rakouské údolí Dyje je ale krásné a téměř nikoho tam nepotkáte.

Okolo Vranova nad Dyjí

Sobotu jsme strávili v kopcích nad Vranovem nad Dyjí. Okolí Vranova je protkáno hustou sítí okruhů naučných stezek a turistických cest. A je celkem lhostejno, kterými cestami se vydáte.

Znojmo – pěší okruh jihozápadními svahy nad Dyjí

Neděle už byla dnem odjezdu. Tak alespoň na dopoledne jsme se vydali na do Znojma na jihozápadní svahy nad Dyjí a Gránickým potokem. A byla z toho příjemná procházka městskými lesy.

S karavanem jsme letos vyjeli naposledy. Teď přívěs připravíme do prodeje, projezdil Evropu křížem krážem a zažili jsme v něm moc pěkné chvíle.

Tagged on:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *